Zakonnica - Cały Film CDA

rating5.9
6 334
Ocen
calendar2018
time1h 36m
Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale też swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią tej samej demonicznej zakonnicy, która po raz pierwszy przerażała widzów w "Obecności 2". Natomiast opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami.

Aktorzy

Actor Patrick Wilson

Patrick Wilson

Actor Vera Farmiga

Vera Farmiga

Actor Taissa Farmiga

Taissa Farmiga

Actor Jonas Bloquet

Jonas Bloquet

Actor Charlotte Hope

Charlotte Hope

Actor Demián Bichir

Demián Bichir

Actor David Horovitch

David Horovitch

Actor Lili Bordán

Lili Bordán

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Zakonnica (2018) – Śmierć czyha w ciemności

Najnowszy horror w reżyserii Corina Hardy'Zakonnica (2018) przenosi widzów do mrocznych czeluści rumuńskiego klasztoru, w którym czyha śmiertelne zło. Produkcja studia New Line Cinema stanowi prequel filmu Obecność (2013) i skupia się na postaci demonicznej zakonnicy Valak.

Akcja rozgrywa się w 1952 roku. Do samobójczej śmierci dochodzi w odległym klasztorze w Rumunii. Aby zbadać tę sprawę, Watykan wysyła do klasztoru księdza Burke'a (Demián Bichir) oraz nowicjuszkę Irene (Taissa Farmiga). Razem próbują rozwikłać zagadkę śmierci młodej zakonnicy.

Wkrótce bohaterowie przekonują się, że siły ciemności mają w tym miejscu swoje źródło. Na każdym kroku czyha na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Spotkanie z opętaną zakonnicą Valak (Bonnie Aarons) na zawsze odmieni ich życie. Czy uda im się przetrwać w mrocznych czeluściach klasztoru i pokonać zło?

Zakonnica

Zakonnica (2018) - Po mrocznym sekrecie klasztoru

Klasztory od dawna budziły mieszane uczucia. Z jednej strony kojarzone są z azylem dla dusz, z drugiej - z miejscem naznaczonym grzechem. I właśnie ten mroczny sekret stoi za wydarzeniami w filmie Zakonnica (2018).

Gdy dochodzi do tajemniczej śmierci młodej zakonnicy w odległym rumuńskim klasztorze, Watykan postanawia wysłać tam księdza Burke'a (Demián Bichir) i nowicjuszkę Irene (Taissa Farmiga). Mają oni zbadać okoliczności tego zdarzenia. Jednak prawda okazuje się o wiele bardziej przerażająca, niż mogli przypuszczać...

Klasztor skrywa mroczny sekret sięgający samych początków chrześcijaństwa. Na każdym kroku czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy Irene i ojciec Burke zdołają rozwikłać zagadkę, nim siły ciemności pochłoną ich dusze?

Prequel Obecności w reżyserii Corina Hardy'ego to absolutny majstersztyk horroru i mroczny sekret, który na zawsze pozostanie w pamięci - recenzja portalu Filmweb.

Zakonnica (2018) - Nawiedzony klasztor w Rumunii

Najnowszy film grozy od studia New Line Cinema - Zakonnica (2018) - zabiera widzów w mroczną podróż do nawiedzonego klasztoru w Rumunii. Reżyser Corin Hardy stworzył przerażającą historię walki dobra ze złem.

Akcja produkcji rozgrywa się w 1952 roku. Gdy w odległym klasztorze popełnia samobójstwo młoda zakonnica, do Rumunii wyruszają ksiądz Burke (Demián Bichir) i nowicjuszka Irene (Taissa Farmiga). Ich zadaniem jest zbadanie okoliczności tej śmierci.

Wkrótce bohaterowie przekonują się, że klasztor kryje straszną tajemnicę sięgającą mrocznych początków chrześcijaństwa. Muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak, której piekielna moc zagraża nie tylko im, ale całemu światu...

Zakonnica (2018) - Przerażająca zjawa zakonnicy

Niezwykle mroczny klimat, przerażające sceny i zapierające dech efekty specjalne - tak w trzech słowach można opisać horror Zakonnica (2018). Film przedstawia walkę dobra ze złem, która rozgrywa się w opętanym klasztorze.

Bohaterami produkcji są ksiądz Burke (Demián Bichir) i nowicjuszka Irene (Taissa Farmiga). Zostają wysłani przez Watykan do odległego klasztoru w Rumunii, by zbadać okoliczności tajemniczej śmierci młodej zakonnicy.

Klasztor skrywa jednak straszną tajemnicę. Burke i Irene muszą stawić czoła przerażającej zjawie opętanej zakonnicy Valak (Bonnie Aarons). Jej moc pochodzi z mrocznych czeluści piekła. Czy uda im się pokonać zło?

Zakonnica

Zakonnica (2018) - Nie uciekniesz przed złem

Czy da się uciec przed absolutnym złem? Na to pytanie stara się odpowiedzieć najnowszy horror od studia New Line Cinema - Zakonnica (2018). Film w reżyserii Corina Hardy'ego trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Akcja produkcji rozgrywa się w 1952 roku w odległym klasztorze w Rumunii. Dochodzi tam do tajemniczej śmierci młodej zakonnicy. Watykan wysyła na miejsce księdza Burke'a (Demián Bichir) i nowicjuszkę Irene (Taissa Farmiga), by zbadali sprawę.

Wkrótce bohaterowie przekonują się, że w klasztorze panuje absolutne zło. Muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak (Bonnie Aarons), której moc pochodzi z piekielnych czeluści. Czy zdołają pokonać demona? Czy w ogóle da się uciec przed złem?

Zakonnica (2018) - Piekielna moc demona

Co się stanie, gdy piekielna moc demona zostanie uwolniona? Odpowiedź na to pytanie przynosi najnowszy horror od studia New Line Cinema - Zakonnica (2018). Film w reżyserii Corina Hardy'ego od pierwszej sceny trzyma w napięciu.

Historia skupia się na nowicjuszce Irene (Taissa Farmiga) i księdzu Burke'u (Demián Bichir), którzy zostają wysłani przez Watykan do klasztoru w Rumunii. Mają zbadać okoliczności tajemniczej śmierci młodej zakonnicy.

Wkrótce Irene i Burke odkrywają mroczny sekret klasztoru. Muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak (Bonnie Aarons), w której ciele uwięziona jest piekielna moc. Czy uda im się pokonać demona, nim jego moc pochłonie cały świat?

Podsumowanie

Film Zakonnica z 2018 roku to przerażający horror, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Akcja rozgrywa się w 1952 roku w odległym klasztorze w Rumunii. Kiedy dochodzi tam do tajemniczej śmierci młodej zakonnicy, Watykan wysyła na miejsce księdza Burke'a i nowicjuszkę Irene. Mają oni zbadać okoliczności tego zdarzenia. Wkrótce odkrywają mroczną tajemnicę klasztoru i muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak, w której ciele uwięziona jest piekielna moc. Film trzyma w napięciu do ostatnich minut. To obowiązkowa pozycja dla fanów mocnych wrażeń.

Produkcja studia New Line Cinema to prequel głośnego horroru Obecność z 2013 roku. Reżyserem Zakonnicy jest Corin Hardy, a w rolach głównych występują Demián Bichir i Taissa Farmiga. Film charakteryzuje się mrocznym klimatem, przerażającymi scenami i znakomitymi efektami specjalnymi. Dodatkowym atutem jest świetna, mimimalistyczna muzyka, która buduje napięcie. To horror, który na długo pozostanie w pamięci widzów.

Zakonnica to produkcja obowiązkowa dla fanów gatunku. Obraz szokuje i przeraża, ale też wciąga i nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Walka dobra ze złem w scenerii nawiedzonego klasztoru, w którym czyha śmiertelne niebezpieczeństwo, to temat perfekcyjnie wykorzystany przez twórców. Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń, Zakonnica jest pozycją obowiązkową.

Podsumowując, Zakonnica to świetnie zrealizowany horror z 2018 roku, który trzyma w napięciu i mrozi krew w żyłach. Film opowiada o walce ze złem w nawiedzonym klasztorze w Rumunii. Obraz charakteryzuje się mroczną, upiorną atmosferą, znakomitymi efektami specjalnymi i wciągającą fabułą. Gorąco polecam ten tytuł fanom gatunku. To horror, który na długo pozostanie w pamięci.

10 Podobnych Filmów:

  1. Lord of Misrule
  2. When Evil Lurks
  3. Noc Oczyszczenia: Żegnaj Ameryko
  4. Sunrise
  5. V/H/S/94
  6. Uwięziona
  7. Reign of Chaos
  8. Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!
  9. The Winter Witch
  10. Droga na skróty
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 6334
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Zakonnica można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Zakonnica
avatar

magsoe

Zakonnica to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

Ms_Paulla

Zakonnica to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dx87

Film Zakonnica to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 36m.
avatar

titek

Zakonnica pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 5.9.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 5.9, Zakonnica musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Zakonnica z oceną 5.9.
avatar

EdiHejka

Zakonnica ze średnią ocen 5.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

DaveAmeryka

Zakonnica z oceną 5.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.