close icon
page-title
Zakonnica
Zakonnica

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Nun
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: New Line Cinema

Zakonnica - Cały Film CDA

star5.9
6424Ocen
date2018
date1h 36m

Skomentuj

 • avatar

  KamilPatrykDawid

  |8 godziny temu
  Wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 5.9
 • avatar

  MysterySeeker

  |2 dni temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  BoczekBambo

  |8 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  MovieBuffBartek

  |10 dni temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem
 • avatar

  RaveReels

  |11 dni temu
  Nie rozumiem każdy się tak jarał tym w szkole ale dla mnie to trochę przehajpowany ten Zakonnica
 • avatar

  orbi_soon

  |12 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Zakonnica można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  magsoe

  |14 dni temu
  Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze 🔥

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Zakonnica (2018) – Śmierć czyha w ciemności

Najnowszy horror w reżyserii Corina Hardy'Zakonnica (2018) przenosi widzów do mrocznych czeluści rumuńskiego klasztoru, w którym czyha śmiertelne zło. Produkcja studia New Line Cinema stanowi prequel filmu Obecność (2013) i skupia się na postaci demonicznej zakonnicy Valak.

Akcja rozgrywa się w 1952 roku. Do samobójczej śmierci dochodzi w odległym klasztorze w Rumunii. Aby zbadać tę sprawę, Watykan wysyła do klasztoru księdza Burke'a (Demián Bichir) oraz nowicjuszkę Irene (Taissa Farmiga). Razem próbują rozwikłać zagadkę śmierci młodej zakonnicy.

Wkrótce bohaterowie przekonują się, że siły ciemności mają w tym miejscu swoje źródło. Na każdym kroku czyha na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Spotkanie z opętaną zakonnicą Valak (Bonnie Aarons) na zawsze odmieni ich życie. Czy uda im się przetrwać w mrocznych czeluściach klasztoru i pokonać zło?

Zakonnica

Zakonnica (2018) - Po mrocznym sekrecie klasztoru

Klasztory od dawna budziły mieszane uczucia. Z jednej strony kojarzone są z azylem dla dusz, z drugiej - z miejscem naznaczonym grzechem. I właśnie ten mroczny sekret stoi za wydarzeniami w filmie Zakonnica (2018).

Gdy dochodzi do tajemniczej śmierci młodej zakonnicy w odległym rumuńskim klasztorze, Watykan postanawia wysłać tam księdza Burke'a (Demián Bichir) i nowicjuszkę Irene (Taissa Farmiga). Mają oni zbadać okoliczności tego zdarzenia. Jednak prawda okazuje się o wiele bardziej przerażająca, niż mogli przypuszczać...

Klasztor skrywa mroczny sekret sięgający samych początków chrześcijaństwa. Na każdym kroku czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy Irene i ojciec Burke zdołają rozwikłać zagadkę, nim siły ciemności pochłoną ich dusze?

Prequel Obecności w reżyserii Corina Hardy'ego to absolutny majstersztyk horroru i mroczny sekret, który na zawsze pozostanie w pamięci - recenzja portalu Filmweb.

Zakonnica (2018) - Nawiedzony klasztor w Rumunii

Najnowszy film grozy od studia New Line Cinema - Zakonnica (2018) - zabiera widzów w mroczną podróż do nawiedzonego klasztoru w Rumunii. Reżyser Corin Hardy stworzył przerażającą historię walki dobra ze złem.

Akcja produkcji rozgrywa się w 1952 roku. Gdy w odległym klasztorze popełnia samobójstwo młoda zakonnica, do Rumunii wyruszają ksiądz Burke (Demián Bichir) i nowicjuszka Irene (Taissa Farmiga). Ich zadaniem jest zbadanie okoliczności tej śmierci.

Wkrótce bohaterowie przekonują się, że klasztor kryje straszną tajemnicę sięgającą mrocznych początków chrześcijaństwa. Muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak, której piekielna moc zagraża nie tylko im, ale całemu światu...

Zakonnica (2018) - Przerażająca zjawa zakonnicy

Niezwykle mroczny klimat, przerażające sceny i zapierające dech efekty specjalne - tak w trzech słowach można opisać horror Zakonnica (2018). Film przedstawia walkę dobra ze złem, która rozgrywa się w opętanym klasztorze.

Bohaterami produkcji są ksiądz Burke (Demián Bichir) i nowicjuszka Irene (Taissa Farmiga). Zostają wysłani przez Watykan do odległego klasztoru w Rumunii, by zbadać okoliczności tajemniczej śmierci młodej zakonnicy.

Klasztor skrywa jednak straszną tajemnicę. Burke i Irene muszą stawić czoła przerażającej zjawie opętanej zakonnicy Valak (Bonnie Aarons). Jej moc pochodzi z mrocznych czeluści piekła. Czy uda im się pokonać zło?

Zakonnica

Zakonnica (2018) - Nie uciekniesz przed złem

Czy da się uciec przed absolutnym złem? Na to pytanie stara się odpowiedzieć najnowszy horror od studia New Line Cinema - Zakonnica (2018). Film w reżyserii Corina Hardy'ego trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Akcja produkcji rozgrywa się w 1952 roku w odległym klasztorze w Rumunii. Dochodzi tam do tajemniczej śmierci młodej zakonnicy. Watykan wysyła na miejsce księdza Burke'a (Demián Bichir) i nowicjuszkę Irene (Taissa Farmiga), by zbadali sprawę.

Wkrótce bohaterowie przekonują się, że w klasztorze panuje absolutne zło. Muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak (Bonnie Aarons), której moc pochodzi z piekielnych czeluści. Czy zdołają pokonać demona? Czy w ogóle da się uciec przed złem?

Zakonnica (2018) - Piekielna moc demona

Co się stanie, gdy piekielna moc demona zostanie uwolniona? Odpowiedź na to pytanie przynosi najnowszy horror od studia New Line Cinema - Zakonnica (2018). Film w reżyserii Corina Hardy'ego od pierwszej sceny trzyma w napięciu.

Historia skupia się na nowicjuszce Irene (Taissa Farmiga) i księdzu Burke'u (Demián Bichir), którzy zostają wysłani przez Watykan do klasztoru w Rumunii. Mają zbadać okoliczności tajemniczej śmierci młodej zakonnicy.

Wkrótce Irene i Burke odkrywają mroczny sekret klasztoru. Muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak (Bonnie Aarons), w której ciele uwięziona jest piekielna moc. Czy uda im się pokonać demona, nim jego moc pochłonie cały świat?

Podsumowanie

Film Zakonnica z 2018 roku to przerażający horror, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Akcja rozgrywa się w 1952 roku w odległym klasztorze w Rumunii. Kiedy dochodzi tam do tajemniczej śmierci młodej zakonnicy, Watykan wysyła na miejsce księdza Burke'a i nowicjuszkę Irene. Mają oni zbadać okoliczności tego zdarzenia. Wkrótce odkrywają mroczną tajemnicę klasztoru i muszą stawić czoła opętanej zakonnicy Valak, w której ciele uwięziona jest piekielna moc. Film trzyma w napięciu do ostatnich minut. To obowiązkowa pozycja dla fanów mocnych wrażeń.

Produkcja studia New Line Cinema to prequel głośnego horroru Obecność z 2013 roku. Reżyserem Zakonnicy jest Corin Hardy, a w rolach głównych występują Demián Bichir i Taissa Farmiga. Film charakteryzuje się mrocznym klimatem, przerażającymi scenami i znakomitymi efektami specjalnymi. Dodatkowym atutem jest świetna, mimimalistyczna muzyka, która buduje napięcie. To horror, który na długo pozostanie w pamięci widzów.

Zakonnica to produkcja obowiązkowa dla fanów gatunku. Obraz szokuje i przeraża, ale też wciąga i nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Walka dobra ze złem w scenerii nawiedzonego klasztoru, w którym czyha śmiertelne niebezpieczeństwo, to temat perfekcyjnie wykorzystany przez twórców. Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń, Zakonnica jest pozycją obowiązkową.

Podsumowując, Zakonnica to świetnie zrealizowany horror z 2018 roku, który trzyma w napięciu i mrozi krew w żyłach. Film opowiada o walce ze złem w nawiedzonym klasztorze w Rumunii. Obraz charakteryzuje się mroczną, upiorną atmosferą, znakomitymi efektami specjalnymi i wciągającą fabułą. Gorąco polecam ten tytuł fanom gatunku. To horror, który na długo pozostanie w pamięci.

5 Podobnych Filmów

Sylwia Kopecka

Sylwia Kopecka

Cześć! Jestem Sylwia, twórczynią i duszą calyofilmcda.pl – miejsca, gdzie świat kina i seriali ożywa w najpiękniejszy sposób. Moja pasja do filmu jest jak płomień, który nie gaśnie. Tutaj, każdy recenzowany obraz czy serial jest dla mnie jak magiczna podróż, którą dzielę się z Wami z nieustającym entuzjazmem. Przez lata staram się tworzyć nie tylko recenzje, ale przede wszystkim atmosferę pełną inspiracji i refleksji. Wierzę, że każdy film to nie tylko rozrywka, ale też okno do innego świata, a każdy serial to opowieść, która potrafi poruszyć najgłębsze emocje. Dlatego tutaj znajdziesz nie tylko suche recenzje, ale także moje osobiste spojrzenie na świat sztuki filmowej. Dołącz do naszej społeczności kinomaniaków i razem odkrywajmy magię kina na nowo!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 6424

Udostępnij