close icon
page-title
Wołyń
Wołyń

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Wołyń
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wołyń - Cały Film CDA

star7.3
121Ocen
date2016
date2h 30m

Skomentuj

 • avatar

  MovieBuffBartek

  |11 godziny temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem
 • avatar

  KamilPatrykDawid

  |4 dni temu
  Wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.3
 • avatar

  Gucio2

  |5 dni temu
  ludzie co sie prują bo są boomerami i nie wiedzą jak odpalić strima omg xdd
 • avatar

  QuestQueen

  |6 dni temu
  Kiepsko zrobiony ten film, poza fajnymi zdjęciami podwodnymi w pierwszych minutach filmu, potem beznadziejny
 • avatar

  MatPat

  |8 dni temu
  Jezu tyle szukania jakiejś normalnej stronki za darmo z filmami i wreszcie mam to. Ale warto się zarejestrować żeby bez reklam było!
 • avatar

  MysterySeeker

  |9 dni temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  magsoe

  |10 dni temu
  Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze 🔥
 • avatar

  orbi_soon

  |10 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Wołyń można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  SeriesSorcerer

  |11 dni temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.

Spis treści

Wołyń z 2016 na CDA

Film Wołyń został wydany w 2016 roku i od razu podbił serca widzów. Jest to polski dramat historyczny, który opowiada o masakrze dokonanej przez Ukraińską Powstańczą Armię na Polakach zamieszkujących Wołyń podczas II wojny światowej.

Film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Zdobył wiele nagród, w tym Srebrne Lwy Gdańskie dla najlepszego filmu. Reżyserii podjął się Wojciech Smarzowski, znany z takich hitów jak „Róża”, „Dom zły” czy „Wożek kontrolny”.

Film ten z pewnością warto obejrzeć, a teraz można to zrobić całkowicie za darmo na platformie CDA. Dzięki temu każdy może poznać tę ważną, choć tragiczną część naszej historii.

Gdzie obejrzeć Wołyń za darmo?

Jak już wspomniano, cały film Wołyń jest dostępny za darmo na platformie CDA. Wystarczy wejść na stronę CDA.pl i wyszukać tytuł filmu. Nie trzeba się rejestrować ani płacić żadnych opłat.

CDA udostępnia film w jakości HD z polskim lektorem, więc seans będzie komfortowy. Można oglądać na komputerze, tablecie, smartfonie czy telewizorze podpiętym do Internetu.

Polecamy skorzystać z okazji i obejrzeć ten poruszający dramat historyczny całkowicie za darmo!

Wołyń

Opinia i recenzja Wołyń

Wołyń to film, który wzbudza silne emocje i skłania do refleksji. Ukazuje tragiczne wydarzenia z 1943 roku, gdy UPA dokonała czystki etnicznej na Polakach. Reżyser pokazuje historię z perspektywy zwyczajnych ludzi i ich dramatycznych losów.

W filmie możemy zobaczyć świetne aktorstwo Zbigniewa Waleryś, Soni Bohosiewicz czy Arkadiusza Jakubika. Każda z postaci została nakreślona niezwykle sugestywnie.

Zdjęcia są znakomite, a sceny natury i wiejskiego krajobrazu doskonale budują nastrój i klimat epoki. Montaż i zgranie scen sprawiają, że seans wciąga i nie można się oderwać. To zdecydowanie jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat.

„Wołyń to arcydzieło. Wstrząsające i poruszające do głębi” – pisze w swojej recenzji Łukasz Muszyński.

Mocną stroną Wołynia jest pokazanie absurdalności i bezsensu wojny, gdzie wszyscy cierpią – i Polacy, i Ukraińcy. Film zmusza do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i tym, do czego zdolny jest człowiek pod wpływem okoliczności.

Zwiastun filmu Wołyń z 2016

Zwiastun filmu doskonale oddaje nastrój i charakter tej historii. Już od pierwszych ujęć czuć napięcie i niepokój. Ukazuje dramat ludzi zmuszonych do konfrontacji z okrutną rzeczywistością wojny.

Zobaczyć można sceny płonących wsi, uciekających przerażonych cywili i bezlitosnej przemocy. Twórcy zwiastuna znakomicie oddali klimat zagrożenia i strachu.

Sam zwiastun zachęca do obejrzenia całego filmu i poznania historii Polaków z Wołynia, których spotkał straszliwy los. Już po obejrzeniu trailera widać, że będzie to wstrząsający i poruszający dramat.

Scenariusz i produkcja Wołyń

Scenariusz do Wołynia powstał na podstawie książki Ziemia Krawiecka autorstwa Władysława Kowalskiego i Iwony Kowalskiej. Akcja osadzona jest we wsi Krawce, gdzie dochodzi do konfliktu między Polakami i Ukraińcami.

Za reżyserię odpowiada Wojciech Smarzowski, znany z bezkompromisowego i mocnego kina. Film został wyprodukowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Twórcy położyli nacisk na jak najwierniejsze oddanie realiów tamtych lat.

W obsadzie znaleźli się świetni polscy aktorzy, m.in. Zbigniew Waleryś, Michał Ziembicki czy Stanisława Celińska. Charakteryzacja i kostiumy również prezentują wysoki poziom.

Dzięki temu Wołyń to nie tylko wciągający dramat, ale także lekcja historii pokazująca losy zwykłych ludzi w okrutnych czasach wojny.

Wołyń

Podsumowanie

Film Wołyń to poruszający dramat historyczny, który opowiada o tragicznych losach Polaków zamieszkujących Wołyń podczas II wojny światowej. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem - zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Teraz każdy może obejrzeć ten film za darmo na platformie CDA. Wystarczy wejść na stronę CDA.pl i wyszukać tytuł.

Wołyń to mocny i sugestywny obraz, który pokazuje absurdalność wojny, gdzie cierpią i giną zarówno Polacy, jak i Ukraińcy. Film zmusza widza do refleksji nad tym, do czego zdolny jest człowiek w skrajnej sytuacji. Możemy podziwiać tu świetne aktorstwo i doskonałe zdjęcia. To na pewno jedna z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat.

W artykule przeczytasz o tym, gdzie można obejrzeć Wołyń za darmo online, jak również znajdziesz opinię, recenzję i link do zwiastuna produkcji. Dowiesz się także, kto stworzył scenariusz i kto odpowiadał za reżyserię. Jeśli interesuje Cię polskie kino historyczne, to zdecydowanie warto poznać tę historię.

Mamy nadzieję, że artykuł zachęcił Cię do obejrzenia tego poruszającego i ważnego filmu. To świetna okazja, by poznać mało znaną, acz tragiczną kartę z historii Polski. Warto skorzystać z możliwości obejrzenia Wołynia w dobrej jakości i całkowicie za darmo na CDA.

10 Podobnych Filmów

Sylwia Kopecka

Sylwia Kopecka

Cześć! Jestem Sylwia, twórczynią i duszą calyofilmcda.pl – miejsca, gdzie świat kina i seriali ożywa w najpiękniejszy sposób. Moja pasja do filmu jest jak płomień, który nie gaśnie. Tutaj, każdy recenzowany obraz czy serial jest dla mnie jak magiczna podróż, którą dzielę się z Wami z nieustającym entuzjazmem. Przez lata staram się tworzyć nie tylko recenzje, ale przede wszystkim atmosferę pełną inspiracji i refleksji. Wierzę, że każdy film to nie tylko rozrywka, ale też okno do innego świata, a każdy serial to opowieść, która potrafi poruszyć najgłębsze emocje. Dlatego tutaj znajdziesz nie tylko suche recenzje, ale także moje osobiste spojrzenie na świat sztuki filmowej. Dołącz do naszej społeczności kinomaniaków i razem odkrywajmy magię kina na nowo!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 121

Udostępnij