Sanatorium pod Klepsydrą - Cały Film CDA

rating7.7
94
Ocen
calendar1973
time1h 59m
Józef (Jan Nowicki) odwiedza sanatorium doktora Gotarda (Gustaw Holoubek), w którym leczył się jego zmarły ojciec. W tym niezwykłym miejscu przenosi się w przeszłość, którą bezskutecznie próbuje przywrócić w realnym życiu. W surrealistycznej rzeczywistości jego ojciec żyje, a on ponownie jest małym chłopcem. Widzi żydowskie miasteczko, swój rodzinny dom, księżniczkę Biankę (Bożena Adamek), która odrzuciła jego miłość, odchodząc z przyjacielem Rudolfem. Film oparty na prozie Brunona Schulza, jest poetycką refleksją dotyczącą przemijania i sensu życia.

Aktorzy

Actor Jan Nowicki

Jan Nowicki

Actor Tadeusz Kondrat

Tadeusz Kondrat

Actor Mieczysław Voit

Mieczysław Voit

Actor Gustaw Holoubek

Gustaw Holoubek

Actor Jerzy Trela

Jerzy Trela

Actor Tadeusz Schmidt

Tadeusz Schmidt

Actor Irena Orska

Irena Orska

Actor Paweł Unrug

Paweł Unrug

Obejrzyj także

Sanatorium pod Klepsydrą (1973) - cały film online

Kultowy film Wojciecha Jerzego Hasa z 1973 roku pt. "Sanatorium pod Klepsydrą" można obejrzeć w całości online. To jedno z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii, które zachwyca widzów niepowtarzalną, oniryczną atmosferą.

Film opowiada historię Józefa, który trafia do tytułowego sanatorium. To miejsce pełne jest tajemnic i dziwnych postaci. Bohater powoli odkrywa mroczną przeszłość sanatorium i jego mieszkańców.

"Sanatorium pod Klepsydrą" to film-poemat nasycony symboliką i metaforą. Przenika się w nim rzeczywistość ze snem, jawą i koszmarem sennym. Dzieło Hasa należy do klasyki kina światowego.

Sanatorium pod Klepsydrą

Gdzie obejrzeć film Sanatorium pod Klepsydrą (1973) za darmo?

Istnieje kilka sposobów, aby obejrzeć ten arcyciekawy film zupełnie za darmo. W internecie z łatwością można znaleźć "Sanatorium pod Klepsydrą" z polskim lektorem w legalnych serwisach VOD.

Film dostępny jest m.in. na platformie CDA. Wystarczy założyć darmowe konto, aby oglądać produkcje z biblioteki CDA bez żadnych opłat. Oprócz "Sanatorium" znajdziemy tam setki innych ciekawych tytułów.

Kolejną opcją jest serwis Rakuten TV. Po rejestracji konta, możemy obejrzeć film Hasa w jakości Full HD i z polskim dubbingiem. Warto skorzystać z okazji!

Sanatorium pod Klepsydrą (1973) - darmowy film online z lektorem

Fani kina artystycznego na pewno ucieszą się, dowiadując się, że kultowe "Sanatorium pod Klepsydrą" można obejrzeć w internecie za darmo z polskim lektorem.

Dzięki serwisom VOD takim jak CDA czy Rakuten TV, seans tego wybitnego dzieła polskiej kinematografii jest teraz naprawdę łatwy. Wystarczy kilka kliknięć i możemy delektować się onirycznymi scenami z sanatorium.

Film Wojciecha Jerzego Hasa do dziś zachwyca swoją niepowtarzalną, poetycką aurą i mistrzowską reżyserią.

Polecamy obejrzeć "Sanatorium pod Klepsydrą" w wersji z lektorem. Polski dubbing tylko wzbogaci odbiór tego wyjątkowego filmu, który już na zawsze wpisał się na karty historii kina.

Scenariusz i produkcja filmu Sanatorium pod Klepsydrą (1973)

Film "Sanatorium pod Klepsydrą" powstał na podstawie prozy Brunona Schulza. Scenariusz napisał sam reżyser - Wojciech Jerzy Has we współpracy z pisarką Haliną Auderską.

Zdjęcia do filmu realizowano w 1973 roku, a za zdjęcia odpowiadał pięciokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej - Jerzy Wójcik. Produkcją filmu zajął się zespół Filmowy "Silesia".

W rolę głównego bohatera Józefa wcielił się Gustaw Holoubek. W obsadzie znaleźli się także m.in. Jan Nowicki, Bożena Dykiel czy Irena Orska. Muzykę do "Sanatorium" napisał wybitny polski kompozytor - Krzysztof Penderecki.

Sanatorium pod Klepsydrą

Recenzja filmu Sanatorium pod Klepsydrą (1973)

"Sanatorium pod Klepsydrą" to arcydzieło Wojciecha Jerzego Hasa, które na zawsze wpisało się w historię polskiej i światowej kinematografii. Film zachwyca poetycką aurą i niepowtarzalnym klimatem oniryczności.

 • Mocną stroną produkcji jest reżyseria - mistrzowski montaż i znakomite zdjęcia.
 • Film wyróżnia się także świetnymi kreacjami aktorskimi i ponadczasową muzyką Pendereckiego.

"Sanatorium pod Klepsydrą" to arcydzieło, które każdy miłośnik ambitnego kina powinien znać. Gorąco polecamy ten wyjątkowy film!

Ocena i opinia o filmie Sanatorium pod Klepsydrą (1973)

Recenzenci są zgodni - "Sanatorium pod Klepsydrą" to jedno z najwybitniejszych osiągnięć w historii polskiej kinematografii. Film zachwyca niezapomnianą atmosferą, symboliką i poetyckim klimatem.

Krytycy chwalą przede wszystkim reżyserię Wojciecha Jerzego Hasa. Polski twórca stworzył arcydzieło na miarę największych surrealistów. Doceniają także znakomitą muzykę Krzysztofa Pendereckiego.

"Sanatorium pod Klepsydrą" to pozycja obowiązkowa dla każdego fana ambitnego kina. Film na zawsze odmienił polską kinematografię.

Podsumowując: "Sanatorium pod Klepsydrą" to arcydzieło, które w pełni zasługuje na miano jednego z najważniejszych osiągnięć w dorobku rodzimej kinematografii. Gorąco polecamy ten wyjątkowy film!

Podsumowanie

W artykule omówiono kultowy film "Sanatorium pod Klepsydrą" w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa z 1973 roku. Przedstawiono możliwości obejrzenia całości filmu za darmo online na platformach takich jak CDA czy Rakuten TV.

Przybliżono fabułę filmu, który opowiada historię Józefa trafiającego do tytułowego sanatorium pełnego tajemnic. Omówiono niepowtarzalny, poetycki klimat tego arcydzieła polskiej kinematografii.

W artykule znalazła się także informacja na temat powstawania filmu - scenariusza, zdjęć, muzyki, obsady aktorskiej. Przedstawiono również recenzję i ocenę krytyków, którzy zgodnie twierdzą, że jest to jedno z najważniejszych dzieł w historii polskiego kina.

"Sanatorium pod Klepsydrą" to film, który koniecznie trzeba znać jeśli interesuje się ambitnym kinem. Szczerze polecamy obejrzenie tej niezwykłej produkcji online!

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 94
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Sanatorium pod Klepsydrą należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Zespół Filmowy "Silesia"
avatar

Dave021

Sanatorium pod Klepsydrą można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Sanatorium pod Klepsydrą można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

AgaMaga

Sanatorium pod Klepsydrą Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

LukiAnon

Sanatorium pod Klepsydrą to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 59m .
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Sanatorium pod Klepsydrą
avatar

Ms_Paulla

Sanatorium pod Klepsydrą to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dx87

Film Sanatorium pod Klepsydrą to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 59m.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.7, Sanatorium pod Klepsydrą to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!