Sala samobójców - Cały Film CDA

rating7.4
439
Ocen
calendar2011
time1h 57m
Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. "Ona" zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze…

Aktorzy

Actor Roma Gąsiorowska

Roma Gąsiorowska

Actor Jakub Gierszał

Jakub Gierszał

Actor Agata Kulesza

Agata Kulesza

Actor Bartosz Gelner

Bartosz Gelner

Actor Aleksandra Hamkało

Aleksandra Hamkało

Actor Piotr Nowak

Piotr Nowak

Actor Filip Bobek

Filip Bobek

Actor Krzysztof Pieczyński

Krzysztof Pieczyński

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Fabuła Sali samobójców - film 2011

Film Sala samobójców z 2011 roku opowiada historię grupy młodych ludzi borykających się z problemami psychicznymi i myślami samobójczymi. Akcja toczy się w warszawskim szpitalu psychiatrycznym, gdzie bohaterowie trafiają po próbach targnięcia się na swoje życie. Wśród pacjentów znajdują się m.in. Dominik (Jakub Gierszał) oraz Sylwia (Agata Kulesza).

Dominik to utalentowany rysownik komiksów, który cierpi na depresję. Zamknięty w sobie chłopak stopniowo otwiera się na innych pacjentów oddziału. Natomiast Sylwia to samotna nauczycielka muzyki, która nie potrafi odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Losy tych dwojga bohaterów splotą się ze sobą w nieoczekiwany sposób.

Reżyser filmu Sala samobójców Jan Komasa bardzo sugestywnie ukazuje codzienność pacjentów szpitala psychiatrycznego. Film wzrusza, bawi, ale także skłania do refleksji na temat problemów psychicznych dręczących współczesną młodzież.

Sala samobójców

Psychologiczne motywy samobójstwa w Sali samobójców - film 2011

Film Sala samobójców w reżyserii Jana Komasy porusza trudny i wrażliwy temat samobójstwa wśród młodych ludzi. Reżyser pokazuje różne motywy, dla których bohaterowie decydują się na odebranie sobie życia.

Jednym z pacjentów szpitala psychiatrycznego jest Dominik, utalentowany rysownik cierpiący na ciężką depresję. Chłopak podjął próbę samobójczą z powodu trudnej sytuacji rodzinnej i braku akceptacji ze strony ojca. Z kolei samotna nauczycielka Sylwia popadła w depresję i załamanie nerwowe z powodu nudnej pracy i braku bliskich relacji z ludźmi.

Film pokazuje jak ważne jest zrozumienie i wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi. Dzięki przyjaźni i życzliwości innych pacjentów bohaterom udaje się odzyskać wiarę w siebie i chęć do życia.

Sala samobójców - gdzie obejrzeć film z 2011 roku?

Film Sala samobójców z 2011 roku w reżyserii Jana Komasy to obowiązkowa pozycja dla fanów ambitnego kina. Gdzie obejrzeć ten poruszający dramat psychologiczny?

Sala samobójców jest dostępna na popularnych platformach VOD takich jak Netflix, CDA Premium, Player oraz Apple TV. Film można również wypożyczyć na DVD lub obejrzeć online za pośrednictwem serwisu YouTube.

Warto dodać, że w 2012 roku na ekrany kin wszedł film Sala samobójców. Hejter będący kontynuacją losów głównych bohaterów. Obie części można obejrzeć w serwisach VOD.

Aktorzy w filmie Sala samobójców z 2011 roku

W filmie Sala samobójców w reżyserii Jana Komasy zobaczymy plejadę utalentowanych aktorów. W rolach głównych wystąpili:

 • Jakub Gierszał jako Dominik Santorski
 • Agata Kulesza jako Sylwia Zając
 • Bartosz Gelner jako Darek
 • Anna Karczmarczyk jako Halina

Aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role, dzięki czemu widzowie mogą przeżyć wstrząsającą podróż w głąb ludzkiej psychiki. Poruszająca gra aktorska sprawia, że bohaterowie stają się bardzo autentyczni i bliscy widzowi.

Sala samobójców

Reżyseria i scenariusz filmu Sala samobójców z 2011 roku

Za reżyserię filmu Sala samobójców odpowiada Jan Komasa, który stworzył poruszający i mądry film o poszukiwaniu sensu życia. Reżyser świetnie oddał nastrój opresyjnego szpitala psychiatrycznego, budując klimat tajemnicy i napięcia.

Scenariusz do filmu napisał Mateusz Pacewicz, opierając się na swoim zbiorze opowiadań pod tym samym tytułem. Trafne dialogi i doskonała charakterystyka bohaterów sprawiają, że film wciąga od pierwszej minuty.

Dzięki reżyserii Jana Komasy i scenariuszowi Mateusza Pacewicza Sala samobójców to film, który na długo pozostaje w pamięci widza swoim przejmującym przesłaniem.

Recenzje filmu Sala samobójców - hit z 2011 roku

Film Sala samobójców spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków. Recenzenci docenili wstrząsającą historię o poszukiwaniu sensu życia i fascynującą grę aktorów.

W portalu Filmweb dramat psychologiczny Jana Komasy otrzymał ocenę 7,7/10, a w serwisie IMDb 7,1/10. Krytycy chwalili reżysera za odważne i sugestywne ukazanie tematu depresji i samobójstwa wśród młodzieży. Podkreślali również kunszt aktorski Agaty Kuleszy i Jakuba Gierszała.

Sala samobójców zebrała liczne nagrody na festiwalach filmowych, m.in. Nagrodę FIPRESCI na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film został także zakwalifikowany do konkursu głównego na Berlinale 2011.

Sala samobójców - najlepsze sceny z filmu z 2011 roku

Film Sala samobójców obfituje w zapadające w pamięć, poruszające sceny ukazujące dramat bohaterów. Do najlepszych scen można zaliczyć:

 • Rozmowę Dominika i Sylwii na dachu szpitala, podczas której dzielą się swoimi traumatycznymi przeżyciami.
 • Sesję hipnozy Sylwii, która odkrywa traumatyczne wspomnienia ze swojego dzieciństwa.
 • Samobójczą śmierć Darka, sparaliżowanego pacjenta, który nie widzi sensu dalszego życia.
 • Ostatnią scenę, gdy Dominik postanawia podjąć walkę o siebie i nie poddaje się chorobie.

Te poruszające sceny na zawsze pozostają w pamięci widzów, ukazując ciemną stronę ludzkiej psychiki i rozpaczliwą walkę człowieka o własne życie. Film Jana Komasy wstrząsa i skłania do refleksji.

Podsumowanie

Film „Sala samobójców” to poruszający dramat psychologiczny z 2011 roku w reżyserii Jana Komasy. Obraz opowiada o grupie młodych ludzi leczących się w szpitalu psychiatrycznym po próbach samobójczych. Wśród pacjentów są Dominik, utalentowany rysownik cierpiący na depresję oraz samotna nauczycielka Sylwia. Losy tych dwojga nieoczekiwanie splotą się ze sobą.

„Sala samobójców” porusza trudny temat chorób psychicznych i motywów, które pchają ludzi do odebrania sobie życia. Film pokazuje, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie osób z zaburzeniami. Dzięki przyjaźni i życzliwości innych pacjentów bohaterom udaje się odzyskać wiarę w siebie i chęć do życia.

W filmie występuje plejada znakomitych aktorów, m.in. Jakub Gierszał i Agata Kulesza, którzy stworzyli poruszające i autentyczne kreacje. Obraz zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków i zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Sala samobójców” to obowiązkowa pozycja dla fanów ambitnego kina. Film można obejrzeć na DVD lub online na platformach typu Netflix, Player czy CDA. To produkcja, która porusza i skłania widza do przemyśleń na długo po seansie.

10 Podobnych Filmów:

 1. Potwory i spółka
 2. Sing 2
 3. Spider-Man Uniwersum
 4. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
 5. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film
 6. Liga Sprawiedliwości: Kryzys na Nieskończonych Ziemiach cz 1
 7. Shrek
 8. Kotbull
 9. Rysiek superwróbel
 10. Craig Before the Creek
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 439
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Sala samobójców należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

AgaMaga

Sala samobójców Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Sala samobójców
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Sala samobójców wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.4
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.4, Sala samobójców to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Matek

Mocna ocena 7.4 sugeruje, że Sala samobójców to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7.4, Sala samobójców udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

Gajdek12

Ocena 7.4 potwierdza, że Sala samobójców to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 7.4, Sala samobójców musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!