alt

Potwory i spółka - Cały Film CDA

rating7.8
17 691
Ocen
calendar2001
time1h 32m
Monstropolis to miasto zamieszkane przez potwory. W jego centrum znajduje się fabryka strachu Potwory i Spółka, gdzie w pocie czoła pracują: prawdziwy mistrz straszenia, James P. Sullivan, zwany Sulley, oraz jego najlepszy przyjaciel i pomocnik Mike Wazowski. Sulley i Mike co noc otwierają szafy w dziecięcych pokojach, by straszyć maluchy i przetwarzać ich krzyki na źródło energii. Wykonując swoją pracę, potwory głęboko wierzą, iż dzieci są toksyczne i niebezpieczne, a bezpośredni kontakt z nimi może mieć – nomen omen – potworne skutki. Kiedy więc mała dziewczynka o imieniu Boo trafia przypadkiem do ich świata, wybucha prawdziwa panika. Mike i Sulley robią wszystko, by odesłać Boo z powrotem do domu. Niestety okazuje się, że jest to bardziej skomplikowane, niż przypuszczali…

Aktorzy

Actor Wallace Shawn

Wallace Shawn

Actor John Goodman

John Goodman

Actor James Coburn

James Coburn

Actor Steve Buscemi

Steve Buscemi

Actor Jennifer Tilly

Jennifer Tilly

Actor Bonnie Hunt

Bonnie Hunt

Actor Billy Crystal

Billy Crystal

Actor Frank Oz

Frank Oz

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Potwory i spółka - Animowana opowieść z 2001 roku

Animowany film Potwory i spółka z 2001 roku to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Produkcja opowiada historię dwóch przyjaciół-potworów, Sulleya i Mike'a, którzy pracują w fabryce straszenia dzieci. Ich firma przechodzi poważny kryzys, gdy okazuje się, że mała dziewczynka przedostała się do świata potworów.

Film łączy w sobie humor, przygodę i wzruszającą opowieść o przyjaźni. Doskonała animacja, barwne postacie i świetna muzyka sprawiają, że seans staje się prawdziwą frajdą. To produkcja, którą z przyjemnością obejrzą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Potwory i spółka

Kto pomaga straszyć dzieci? - Potwory z fabryki w Potworopolis

Głównymi bohaterami filmu Potwory i spółka są sympatyczni potwory - stwory różnych kształtów i rozmiarów. Pracują oni w tajemniczej firmie zlokalizowanej w mieście Potworopolis. Ich zadaniem jest straszenie śpiących dzieci poprzez wkradanie się do ich sypialni przez magiczne drzwi.

Dzięki pracy potworów dzieci śpią spokojnie, a ich krzyki zamieniają się w czystą energię, zasilającą całe miasto. Choć na początku wydają się przerażające, okazują się sympatycznymi i zabawnymi stworami. Ich świat, ukazany w filmie, jest niezwykle barwny i kreatywny.

Przyjaźń nietypowej pary potworów - Sulley i Mike w Animowanym hicie

Sercem historii przedstawionej w filmie Potwory i spółka jest relacja dwóch głównych bohaterów - potworów Sulleya i Mike'a. Choć różnią się charakterami, łączy ich głęboka przyjaźń i wzajemne zaufanie.

Sulley to niebieski, owłosiony stwór o dobrym sercu. Jest utalentowany w straszeniu dzieci, lecz brakuje mu pewności siebie. Mike to mały, zielony potworek z jednym okiem. Jest dowcipny i pewny siebie, choć czasem zbyt ambitny. Razem tworzą zgrany duet i świetnie się uzupełniają.

Ich relacja, wzloty i upadki przedstawione w filmie sprawiają, że opowieść staje się jeszcze bardziej wciągająca. To wzruszająca historia o sile przyjaźni.

Niebezpieczna wyprawa do świata ludzi - Przygody w firmie Potwory i spółka

Akcja filmu Potwory i spółka z 2001 roku nabiera tempa, gdy w fabryce potworów pojawia się mała dziewczynka. Niestety, przez przypadek zostaje ona zassana przez jedno z magicznych drzwi prowadzących do sypialni dziecka.

Sulley i Mike postanawiają odnaleźć dziewczynkę i odesłać ją z powrotem do domu. Rozpoczyna się niebezpieczna przygoda w nieznanym świecie ludzi. Bohaterowie muszą stawić czoła wielu trudnościom, by wypełnić swoją misję.

Ten wątek wprowadza do filmu dużo humoru i akcji. Przyjaciele przeżywają szaloną przygodę wśród ludzi, którzy według potworów są jeszcze straszniejsi niż one same.

Potwory i spółka

Poznaj świat za drzwiami sypialni - Tajemnice fabryki straszenia dzieci

Film Potwory i spółka zabiera widza w podróż do tajemniczego świata ukrytego za drzwiami dziecięcych sypialni.

Fabryka, w której pracują główni bohaterowie, jest sercem Potworopolis. To tam odnajdujemy odpowiedź na pytanie, skąd biorą się potwory straszące nocą. Poznajemy też sekrety ich pracy i dowiadujemy się, jak wygląda straszenie "od kuchni".

Dzięki wędrówce po halach fabryki i spotkaniu jej dziwacznych pracowników, odkrywamy zupełnie nowy, fascynujący świat. Jest to jeden z najciekawszych elementów tej animowanej opowieści.

Jak ocalić firmę przed bankructwem? - Rozwiązanie problemów Potworów i spółki

Losy fabryki potworów wiszą na włosku, gdy dochodzi do ucieczki małej dziewczynki. Zarząd firmy obawia się, że tajemnica Potworopolis zostanie wyjawiona ludziom.

Sulley i Mike muszą znaleźć sposób, by uratować fabrykę przed bankructwem i ukryć ślady obecności dziecka. Z pomocą nowej przyjaciółki - małej Boo, szukają rozwiązania problemu.

Walka o przetrwanie fabryki i jej pracowników wprowadza do filmu Potwory i spółka wątek pełen napięcia. Odnalezienie wyjścia z tej trudnej sytuacji wymaga od bohaterów odwagi i poświęcenia.

Podsumowanie

Animowany film "Potwory i spółka" to prawdziwa perełka animacji z 2001 roku, którą z przyjemnością obejrzą zarówno dorośli, jak i dzieci. Opowieść o sympatycznych potworach pracujących w fabryce straszenia łączy w sobie humor, przygodę i wzruszającą historię przyjaźni. Główni bohaterowie, Sulley i Mike, to niezwykle barwne postacie, a ich relacja stanowi serce filmu. Dodatkowym smaczkiem jest wyprawa do świata ludzi, pełna zabawnych perypetii.

Animacja w filmie "Potwory i spółka" stoi na najwyższym poziomie, a stworzona przez Pixar kraina Potworopolis zachwyca wyobraźnię. Całość dopełniają świetny scenariusz, muzyka i polski lektor. Produkcja została nagrodzona Oscarem, więc to obowiązkowa pozycja dla każdego fana animacji. Film można obejrzeć na CDA w jakości HD z polskim lektorem.

Jeśli szukasz familijnej rozrywki, która zapewni dwie godziny dobrej zabawy, to animowany hit "Potwory i spółka" jest dla Ciebie. Sympatyczni bohaterowie, świetny humor i wciągająca fabuła sprawią, że będziesz dobrze się bawić od początku do końca. Gorąco polecam ten film wszystkim, którzy cenią sobie kreatywną animację.

Podsumowując, "Potwory i spółka" to pozycja obowiązkowa dla fanów animacji i doskonały wybór na wspólny seans z całą rodziną. Film dostarczy śmiechu, wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, nadrobić to jak najszybciej. Zapraszam do obejrzenia tej animowanej perełki!

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 17691
Udostępnij serial
Sylwia Kopecka

Sylwia Kopecka

Cześć! Jestem Sylwia, twórczynią i duszą calyofilmcda.pl – miejsca, gdzie świat kina i seriali ożywa w najpiękniejszy sposób. Moja pasja do filmu jest jak płomień, który nie gaśnie. Tutaj, każdy recenzowany obraz czy serial jest dla mnie jak magiczna podróż, którą dzielę się z Wami z nieustającym entuzjazmem. Przez lata staram się tworzyć nie tylko recenzje, ale przede wszystkim atmosferę pełną inspiracji i refleksji. Wierzę, że każdy film to nie tylko rozrywka, ale też okno do innego świata, a każdy serial to opowieść, która potrafi poruszyć najgłębsze emocje. Dlatego tutaj znajdziesz nie tylko suche recenzje, ale także moje osobiste spojrzenie na świat sztuki filmowej. Dołącz do naszej społeczności kinomaniaków i razem odkrywajmy magię kina na nowo!

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Potwory i spółka należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Ms_Paulla

Potwory i spółka to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 32m, to angażują od początku do końca.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Potwory i spółka
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Potwory i spółka, spojrzenie na ocenę 7.8 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

EdiHejka

Potwory i spółka ze średnią ocen 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.8, Potwory i spółka zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Potwory i spółka z oceną 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.8 sugeruje, że Potwory i spółka to pozycja obowiązkowa dla fanów Pixar.