Mulan - Cały Film CDA

rating7.9
9 130
Ocen
calendar1998
time1h 28m
Pełna życia, wesoła Mulan nie bardzo potrafi sprostać wymogom tradycji. Gdy jej chory ojciec dostaje rozkaz wstąpienia do wojska i obrony kraju przed najazdem dzikich Hunów, Mulan decyduje się go zastąpić. Pod osłoną nocy, w męskim przebraniu wymyka się z domu. Jej niezwykły postępek sprawia, że do życia budzą się duchy przodków oraz maleńki smok Muszu. Przodkowie powierzają mu zadanie sprowadzenia Mulan do domu... Na polu walki Mulan okrywa się sławą bohatera, a gdy zostaje zagrożone życie cesarza, obmyśla brawurowy plan i rusza na ratunek.

Aktorzy

Actor Frank Welker

Frank Welker

Actor James Hong

James Hong

Actor Eddie Murphy

Eddie Murphy

Actor Ming-Na Wen

Ming-Na Wen

Actor Peter Renaday

Peter Renaday

Actor Richard Steven Horvitz

Richard Steven Horvitz

Actor Miguel Ferrer

Miguel Ferrer

Actor Bill Farmer

Bill Farmer

Obejrzyj także

Mulan (1998) Gdzie obejrzeć cały film online?

Film Mulan z 1998 roku to jedna z najpopularniejszych animacji studia Disneya. Opowiada historię młodej dziewczyny, która przebiera się za mężczyznę, aby wstąpić do chińskiej armii zamiast swojego chorego ojca. Film zachwyca wspaniałą animacją, chwytliwymi piosenkami i poruszającą historią o honorze, odwadze i poświęceniu. Gdzie można obejrzeć ten film w całości online?

Niestety Mulan nie jest dostępna na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix czy HBO GO. Jednak cały film z polskim lektorem można obejrzeć za darmo na stronie cda.pl. Serwis oferuje darmowy dostęp do setek filmów, seriali i bajek, w tym klasyków Disneya. Mulan jest dostępna w jakości 1080p, dzięki czemu można cieszyć się fantastyczną animacją w wysokiej rozdzielczości.

Mulan

Mulan (1998) Scenariusz i produkcja filmu

Scenariusz do Mulan powstał na podstawie chińskiej legendy o Hua Mulan. Produkcją animacji zajęło się studio Disneya, a nad filmem pracowało aż 350 artystów! Tworzenie historii i animacji zajęło prawie 6 lat. Reżyserami Mulan zostali Tony Bancroft i Barry Cook, którzy stworzyli niezwykle barwny film z zapadającymi w pamięć piosenkami.

Film od samego początku miał przełamywać stereotypy i pokazywać silną kobiecą bohaterkę, z którą mogłyby utożsamiać się dziewczynki na całym świecie. Dlatego scenariusz skupia się na wewnętrznej sile Mulan, jej odwadze i determinacji. Produkcja filmu była nie lada wyzwaniem ze względu na konieczność oddania realiów starożytnych Chin. Artyści musieli przeprowadzić dogłębne badania historyczne i kulturowe.

Mulan (1998) Najlepsze sceny z filmu

Choć cały film jest znakomity, są sceny które szczególnie zapadają w pamięć i wywołują dreszcze emocji. Jedną z nich jest niewątpliwie finałowa bitwa, gdy Mulan pokonuje złego Hunna Shana Yu, ratując cesarza Chin. Wstrzymująca oddech walka na dachu pałacu imperialnego, pełna akrobacji i zwrotów akcji, to majstersztyk animacji.

Kolejną niezapomnianą sceną jest poruszający moment, gdy Mulan decyduje się wyruszyć do armii zamiast swojego chorego ojca, świadoma że złamanie prawa grozi jej śmiercią. Pożegnanie z rodzicami zawsze wywołuje łzy wzruszenia. I w końcu - któż nie pamięta porywającej piosenki "Make a Man Out of You"? Trening rekrutów pod okiem Shang Yu to istny popis animacji i humoru.

Mulan (1998) Recenzja i opinie o filmie

Mulan to zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji Disneya. Film zachwyca animacją, muzyką i barwnymi postaciami. Choć minęło już ponad 20 lat od premiery, wciąż bawi i wzrusza jak za pierwszym razem.

Recenzenci chwalą Mulan za oryginalną historię bazującą na chińskiej legendzie, wspaniałe piosenki i silną kobiecą bohaterkę, z którą mogą utożsamiać się dziewczynki na całym świecie. Krytycy podkreślają też niezwykłą jak na animację dbałość o detale historyczne - strój Mulan wiernie oddaje realia starożytnych Chin. Film zebrał same pozytywne recenzje i oceny.

Widzowie również entuzjastycznie przyjęli Mulan - na portalu Filmweb ma imponującą ocenę 7,7/10, a w serwisie IMDb 7,6/10. Zachwyceni są zwłaszcza wspaniałymi piosenkami, które na zawsze zapadają w pamięć. Mulan to pozycja obowiązkowa dla każdego fana animacji!

Mulan

Mulan (1998) Film dla dzieci czy dorosłych?

Mulan to film animowany, więc przede wszystkim skierowany do najmłodszych widzów. Jednak jego uniwersalna historia o honorze, poświęceniu i pokonywaniu własnych słabości przemawia także do starszych widzów. Dlatego zarówno dzieci, jak i dorośli będą zachwyceni tą produkcją.

Młodsi widzowie pokochają barwne postacie, wciągającą fabułę i chwytliwe piosenki. Starsi docenią piękną animację oraz ciekawą historię nawiązującą do chińskiej legendy. Film porusza ponadczasowe tematy jak relacje rodzinne, poświęcenie dla innych czy pokonywanie stereotypów. Gorąco polecamy Mulan zarówno dzieciom, jak i dorosłym!

Mulan (1998) Gdzie obejrzeć za darmo online?

Jak już wspomnieliśmy, cały film Mulan jest dostępny za darmo w polskiej wersji językowej na stronie cda.pl. Wystarczy wejść na platformę i wyszukać tytuł. Seans można rozpocząć od razu, bez żadnych opłat czy rejestracji.

Serwis CDA to świetne miejsce dla fanów filmów i seriali. Oferuje on legalny i bezpieczny dostęp do setek produkcji w jakości 1080p. Wśród nich znajdziemy wszystkie animacje Disneya, w tym takie perełki jak Mulan, Aladyn, Król Lew czy Piękna i Bestia. Gorąco polecamy tę platformę!

Podsumowanie

Film animowany "Mulan" z 1998 roku to prawdziwa perełka studia Disneya. Opowiada historię młodej Chinki, która przebiera się za mężczyznę i wstępuje do armii, aby uratować swojego ojca. Film zachwyca wspaniałą animacją, poruszającą fabułą i chwytliwymi piosenkami. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana dobrych bajek.

Artykuł szczegółowo omawia najważniejsze elementy filmu "Mulan", takie jak miejsca, gdzie można go obejrzeć online, genezę scenariusza i samą produkcję animacji, najlepsze sceny, recenzje czy opinie widzów. Tekst zachęca do obejrzenia tej Disneyowskiej klasyki i wyjaśnia, że będzie ona odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Z tekstu dowiadujemy się, że cały film z polskim lektorem jest dostępny za darmo i legalnie na stronie CDA.pl. Można go tam obejrzeć w jakości full HD 1080p. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów animacji Disneya i legendy o Hua Mulan.

Podsumowując - artykuł w ciekawy i przystępny sposób omawia najważniejsze fakty na temat filmu "Mulan", a przy okazji zachęca do obejrzenia tej niezwykłej produkcji. Lektura obowiązkowa przed seansem!

10 Podobnych Filmów:

  1. Potwory i spółka
  2. Sing 2
  3. Spider-Man Uniwersum
  4. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
  5. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film
  6. Liga Sprawiedliwości: Kryzys na Nieskończonych Ziemiach cz 1
  7. Shrek
  8. Kotbull
  9. Rysiek superwróbel
  10. Craig Before the Creek
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 9130
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Walt Disney Pictures
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Mulan
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 28m, to angażują od początku do końca.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Mulan
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 28m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

Latrki2

Mulan to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7.9. Gorąco polecam!
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.9, Mulan to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Matek

Mocna ocena 7.9 sugeruje, że Mulan to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Mulan, spojrzenie na ocenę 7.9 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.9 sugeruje, że Mulan to pozycja obowiązkowa dla fanów Walt Disney Pictures.