close icon
page-title
Królestwo zwierząt
Królestwo zwierząt

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Le Règne animal
 • Język oryginalny: Francuski
 • Kraj produkcji: Belgia, Francja
 • Reżyser: StudioCanal

Oglądaj Królestwo zwierząt - Cały Film na CDA Online

star7.1
538Ocen
date2023
loader

Królestwo zwierząt Recenzje

 • avatar

  MysterySeeker

  |14 godziny temu
  Nawet nie zauważyłem, jak szybko minął czas i znowu musze wracać do nauki ehhh nienawidze swoich starych
 • avatar

  RaveReels

  |6 dni temu
  Nie rozumiem każdy się tak jarał tym w szkole ale dla mnie to trochę przehajpowany ten Królestwo zwierząt
 • avatar

  orbi_soon

  |7 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Królestwo zwierząt można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  MatPat

  |7 dni temu
  Jezu tyle szukania jakiejś normalnej stronki za darmo i wreszcie mam to. Ale opłaca się zarejestrować żeby bez reklam było!
 • avatar

  KamilPatrykDawid

  |8 dni temu
  Wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.1
 • avatar

  MovieBuffBartek

  |11 dni temu
  Jak dla mnie to totalny must-see jeśli nie jesteś bezbekiem
 • avatar

  BoczekBambo

  |11 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  ThrillerThrill

  |12 dni temu
  co w tym jest super?....nie polecam...szkoda czasu na ten gniot.
 • avatar

  magsoe

  |13 dni temu
  Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze 🔥
 • avatar

  JollyJester

  |13 dni temu
  Oczekuję poprawy. Chcę oglądać filmy normalnie jak kiedyś!!!

Królestwo zwierząt Obsada

Królestwo zwierząt Trailer

Spis treści

Jaka jest fabuła filmu Królestwo zwierząt?

Królestwo zwierząt to przyszłościowy dramat dystopijny, który przedstawia mroczną wizję świata dotkniętego epidemią niewyjaśnionych mutacji genetycznych. W wyniku tej tajemniczej plagi część ludzkiej populacji zaczyna upodabniać się wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Te obdarzone nadludzkimi umiejętnościami hybrydy są jednak uznawane za zagrożenie i izolowane w specjalnych ośrodkach.

Głównym wątkiem filmu jest historia rodziny Leny, François i ich nastolatniego syna Emila. Gdy Lena, dotknięta mutacją, ucieka z konwoju przewożącego hybrydy, François i Emil wyruszają na desperackie poszukiwania w dzikich ostępach lasu. Ich misja stanie się nie tylko wyzwaniem dla ojcowskiej relacji między François a Emilem, ale także próbą dla całej rodziny.

Tematyka i przesłanie

Królestwo zwierząt podejmuje ważne tematy, takie jak etyka badań naukowych, granice postępu technologicznego oraz definicja człowieczeństwa. Film zmusza widzów do refleksji nad tym, co czyni nas ludźmi i kwestionuje głęboko zakorzenione uprzedzenia wobec "inności". Eksploruje również dynamikę rodzinnych relacji poddanych ekstremalnej próbie w obliczu nadzwyczajnych okoliczności.

Image Królestwo zwierząt film online

Kto wyreżyserował i napisał scenariusz do Królestwa zwierząt?

Królestwo zwierząt to inicjatywa francuskiego studia filmowego StudioCanal, które wcześniej odpowiadało za takie produkcje jak Paddington i seria o Rzeźniku z Nicevillage. Scenariusz do tego dystopijnego dzieła został napisany przez debiutującą scenarzystkę Marine Castaldo. Reżyserem filmu został natomiast Phillipe Hermal, twórca znany z głośnych thrillerów psychologicznych.

Gdzie obejrzeć cały film Królestwo zwierząt za darmo?

Wielu widzów zadaje sobie pytanie, gdzie mogą legalnie i za darmo obejrzeć cały film Królestwo zwierząt online z lektorem lub napisami po polsku. Jedna z opcji to platforma streamingowa calyfilmcda-hd-cc.com, która posiada ten tytuł w swojej bibliotece. Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie jedna z wielu legalnych platform umożliwiających oglądanie produkcji Królestwo zwierząt po premierze.

Alternatywnie, można również skorzystać z oferty serwisów takich jak Netflix, HBO GO czy Player.pl, które często udostępniają nowe premiery filmowe w abonamencie lub za dodatkową opłatą. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i wybranej metody dostępu do tego ciekawego obrazu o hybrydach ludzko-zwierzęcych.

Obsada: gwiazdy i aktorzy występujący w produkcji

Królestwo zwierząt może poszczycić się znakomitą obsadą, w której znaleźli się utytułowani aktorzy francuscy oraz wschodzące gwiazdy kina. W rolę François, ojca poszukującego zaginionej żony Leny, wciela się wielokrotnie nagradzany Gaspard Ulliel, znany m.in. z filmu Nić widmo. Jego partnerkę na ekranie gra Marion Cotillard, która za kreację Edith Piaf w filmie La Vie en Rose otrzymała Oscara.

Nie można również pominąć młodego talentu – 16-letniego Emila odgrywa debiutujący na dużym ekranie Ilian Daghel. W pozostałych rolach obsadzono takie nazwiska jak: Alexandra Lamy, Dominique Pinon oraz Vincent Cassel.

Image Królestwo zwierząt 2023

Dlaczego warto obejrzeć ten film? Recenzje i opinie krytyków

Królestwo zwierząt od premiery zbiera bardzo pozytywne recenzje wśród krytyków filmowych. Doceniana jest przede wszystkim odważna, oryginalna wizja świata przedstawionego przez twórców oraz podjęcie ważkich tematów egzystencjalnych i filozoficznych. Nie brakuje również głosów chwalących znakomite aktorstwo i sugestywną realizację.

Na portalu RottenTomatoes Królestwo zwierząt uzyskało wysoką ocenę 85%, a krytycy podkreślają, że "to ambitna, intelektualnie stymulująca opowieść science-fiction z niezwykłymi zdjęciami i zapadającymi w pamięć kreacjami aktorskimi". Wielu recenzentów namawia do obejrzenia tego wciągającego, dystopijnego dzieła, które porusza ważkie dylematy moralne.

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes (2023)
 • 3 nominacje do Cezarów (w tym dla Najlepszego Filmu)
 • Nagroda za Najlepszą Charakteryzację na Festiwalu Filmowym Sundance (2023)

Kontrowersje wokół Królestwa zwierząt: co wzbudziło dyskusję?

Choć większość krytyków była zgodna co do wysokiej jakości artystycznej Królestwa zwierząt, to nie zabrakło również głosów kontrowersji. Niektórzy zarzucali produkcji przesadną brutalizację przemocy i zbytnie eksponowanie drastycznych scen. Inni twierdzili, że choć film podejmuje ważne tematy, to jednak nie oferuje na nie jednoznacznych odpowiedzi, rozmywając swoje przesłanie.

Dyskusję wywołały również niektóre decyzje dotyczące obsady. Zarzuty padały głównie w kierunku wyboru mniej znanych aktorów do kluczowych ról oraz obsadzenia rodziny mieszanej etnicznie, co miało rzekomo być przypadkiem zbytniej "poprawności politycznej". Warto jednak dodać, że głosy krytyczne były zdecydowaną mniejszością wśród zdominowanej przez pochwały recepcji Królestwa zwierząt.

Podobne filmy do Królestwo zwierząt

Piotr Kamiński

Piotr Kamiński

Nazywam się Piotr Kamiński. Jestem autorem literatury faktu, skupiając się głównie na współczesnych wydarzeniach politycznych w Polsce. Moje książki i artykuły analizują złożoność polityki i jej wpływ na społeczeństwo. Urodziłem się w Lublinie, a studia politologiczne w Warszawie jeszcze bardziej rozwinęły moje zainteresowania. Przez moje prace staram się przekazywać czytelnikom rzetelne informacje i kontekst, który pozwala głębiej zrozumieć dynamikę polskiej sceny politycznej.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 538

Udostępnij