Katyń - Cały Film CDA

rating6.7
222
Ocen
calendar2007
time2h 02m
Gdy 17 września 1939 roku armia radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło Andrzeja Wajdy ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.

Aktorzy

Actor Sebastian Bezzel

Sebastian Bezzel

Actor Sergey Garmash

Sergey Garmash

Actor Joachim Paul Assböck

Joachim Paul Assböck

Actor Krzysztof Globisz

Krzysztof Globisz

Actor Olgierd Łukaszewicz

Olgierd Łukaszewicz

Actor Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka

Actor Artur Żmijewski

Artur Żmijewski

Actor Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Film Katyń (2007) online

Film Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy to poruszający dramat historyczny opowiadający o zbrodni katyńskiej z 1940 roku. Premiera filmu miała miejsce 21 września 2007 roku. Obecnie cały film jest dostępny online na platformach takich jak CDA w wersji z lektorem lub napisami w jakości HD.

Akcja filmu rozgrywa się w 1939 roku, kiedy to po agresji Związku Radzieckiego na Polskę, tysiące polskich jeńców - głównie oficerów i intelektualistów - zostało osadzonych w obozach jenieckich. Wiosną 1940 roku zostają oni bestialsko zamordowani na rozkaz najwyższych władz ZSRR. Film przedstawia losy kilkorga bohaterów i ich rodzin próbujących odnaleźć prawdę o swoich bliskich.

W filmie występują wybitni polscy aktorzy m.in. Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Artur Żmijewski czy Andrzej Chyra. Za reżyserię, scenariusz i produkcję odpowiada sam Andrzej Wajda. Film zdobył nagrodę Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2007 roku.

Gdzie obejrzeć Katyń (2007) za darmo

Film Katyń jest obecnie dostępny za darmo z polskim lektorem na platformie streamingowej CDA. Można go obejrzeć bez żadnych opłat i rejestracji, wystarczy wejść na stronę CDA.pl i kliknąć odtwarzaj. Film dostępny jest również za darmo na YouTubie z polskimi napisami.

Katyń

Cały film Katyń (2007) dostępny online

Platforma CDA udostępnia cały film Katyń w wersji z polskim lektorem lub napisami. Można go obejrzeć w dobrej jakości HD 1080p. CDA posiada również opcję oglądania offline, dzięki czemu można pobrać film na urządzenie mobilne i oglądać go w dowolnym momencie bez dostępu do internetu.

Platforma CDA umożliwia obejrzenie Katynia za darmo, legalnie i w dobrej jakości obrazu i dźwięku. Gorąco polecamy!

Oprócz CDA, cały film jest również dostępny na YouTube, jednak jakość obrazu jest tam znacznie gorsza. Mimo wszystko, YouTube pozwala obejrzeć Katyń za darmo z polskimi napisami.

Katyń (2007) opinie i recenzje

Film Katyń zebrał bardzo dobre recenzje krytyków filmowych i przychylne opinie widzów. Chwalony jest przede wszystkim za poruszenie trudnego tematu zbrodni katyńskiej i oddanie hołdu jej ofiarom. Krytycy doceniają również grę aktorską obsady i reżyserię Andrzeja Wajdy.

Oto kilka opinii na temat filmu:

 • „Wstrząsające dzieło. Film ważny, potrzebny i poruszający.”
 • „Świetna obsada aktorska. Maja Ostaszewska fenomenalna.”
 • „Bardzo dobra produkcja, godna polecenia. Przybliża mało znaną kartę naszej historii.”

Mimo upływu lat od premiery, Katyń wciąż zyskuje nowych widzów i pozytywne opinie. To film obowiązkowy dla każdego Polaka.

Katyń (2007) zwiastun i obsada

Film doczekał się oficjalnego zwiastunu, który można obejrzeć na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=VR8EsywO3CY

W zwiastunie zaprezentowano najważniejsze sceny filmu i głównych bohaterów. Widać na nim świetną grę aktorską obsady.

Głównymi aktorami, którzy wystąpili w filmie Katyń są:

 • Maja Ostaszewska
 • Artur Żmijewski
 • Andrzej Chyra
 • Danuta Stenka
 • Paweł Małaszyński

Katyń (2007) scenariusz i produkcja

Scenariusz do filmu Katyń powstał na podstawie książki Andrzeja Mularczyka „Post mortem. Sprawa Katynia”. Autorem scenariusza jest sam reżyser filmu, Andrzej Wajda.

Za produkcję filmu odpowiadają:

 • Andrzej Wajda (producent)
 • Michał Kwieciński (współproducent)

Film jest koprodukcją polsko-brytyjską wyprodukowaną przez Studio Filmowe „Zebra” oraz Akson Studio. Premiera filmu miała miejsce 21 września 2007 roku.

Budżet produkcji wyniósł około 10 milionów złotych. Film był kręcony m.in. na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Katyń jest jednym z najważniejszych filmów w dorobku Andrzeja Wajdy, którego scenariusz, reżyseria i produkcja zostały bardzo wysoko ocenione przez krytyków.

Katyń

Podsumowanie

Film „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy to poruszający dramat historyczny, który miał swoją premierę 21 września 2007 roku. Obecnie jest on dostępny w Internecie na platformach takich jak CDA, gdzie można go obejrzeć za darmo, legalnie i w dobrej jakości HD. Film opowiada o zbrodni katyńskiej z 1940 roku i losach rodzin jej ofiar próbujących dotrzeć do prawdy. W roli głównej świetna Maja Ostaszewska. Gorąco polecam ten film każdemu, kto chce lepiej poznać tę mało znaną kartę polskiej historii.

„Katyń” zebrał bardzo pozytywne recenzje krytyków i widzów, którzy chwalą przede wszystkim poruszenie trudnego tematu, grę aktorów i reżyserię Wajdy. Film zdobył nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł Wajdy. Polecam obejrzeć zwiastun filmu, żeby przekonać się o jego wysokiej jakości.

Za scenariusz, reżyserię i produkcję „Katynia” odpowiada sam Andrzej Wajda przy wsparciu brytyjskiego producenta. Film powstał na podstawie książki Andrzeja Mularczyka „Post mortem. Sprawa Katynia” i jest koprodukcją polsko-brytyjską. Budżet filmu wyniósł 10 milionów złotych, a zdjęcia były kręcone m.in. na Litwie i Ukrainie.

Podsumowując, „Katyń” to film obowiązkowy dla każdego Polaka, który w poruszający sposób oddaje hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Jest on dostępny za darmo online w bardzo dobrej jakości, więc gorąco zachęcam do jego obejrzenia.

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 222
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Katyń bardzo mi sie podobał, moja ocena to 6.7
avatar

Mailosz

Katyń należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Katyń można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Katyń
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 6.7 nie wzięła się znikąd - Katyń po prostu wciąga.
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 6.7, Katyń udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

IziMovie1

Z oceną 6.7, Katyń zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Katyń z oceną 6.7 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

Teezo21

Katyń è buono e gli do 6.7 su 222 recensioni, ma gli manca molto per essere un capolavoro. Non trasmette nessun messaggio profondo, non fa nulla di inaspettato, la regia è ordinaria, ecc.