Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki - Cały Film CDA

rating7.9
11 789
Ocen
calendar1981
time1h 55m
Dr. Indiana Jones (Harrison Ford) jest archeologiem, który łączy wykłady uniwersyteckie z ekspedycjami badawczymi. Właśnie powrócił z ostatniej, w trakcie której odniósł porażkę w rywalizacji z naukowcem pracującym dla nazistów. Nie dane jest mu zająć się nauczaniem. Otrzymuje bowiem tajne zadanie od służb specjalnych. Wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Nie może dopuścić, by święte trofeum znalazło się w rękach Niemców. Pomoże mu w tym jego dawna dziewczyna, Marion (Karen Allen).

Aktorzy

Actor Karen Allen

Karen Allen

Actor John Rhys-Davies

John Rhys-Davies

Actor Harrison Ford

Harrison Ford

Actor Frank Welker

Frank Welker

Actor Alfred Molina

Alfred Molina

Actor Denholm Elliott

Denholm Elliott

Actor Anthony Higgins

Anthony Higgins

Actor Terry Leonard

Terry Leonard

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Odnalezienie zaginionej Arki - przygody Indiany Jonesa (1981)

Film "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki" to przygodowa produkcja z 1981 roku opowiadająca o poszukiwaniu bibilijnej relikwii - tytułowej Arki Przymierza. W roli głównej występuje Harrison Ford jako archeolog i poszukiwacz przygód Indiana Jones.

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy Indiana dostaje zadanie odnalezienia zaginionej Arki Przymierza. Według legendy znajduje się w niej kamienne tablice z 10 przykazaniami. Indiana wyrusza więc do Egiptu, aby rozpocząć poszukiwania. Nie jest jednak jedynym tropem - na piętach depczą mu agenci nazistowscy, którzy chcą wykorzystać mistyczną moc Arki do własnych celów.

W trakcie swojej wyprawy Indiana spotyka dawną miłość Marion (granej przez Karen Allen) oraz zdobywa cenne wskazówki co do położenia relikwii. Stopniowo zbliża się do ostatecznego celu, choć wciąż musi stawiać czoła wielu niebezpieczeństwom. W końcu udaje mu się dotrzeć do Arki - jednak naziści tak łatwo nie odpuszczają...

Gdzie obejrzeć film "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki" z 1981 roku?

Film dostępny jest obecnie na platformie CDA Premium z polskim lektorem lub napisami. Można go tam obejrzeć w wysokiej jakości 1080p.

Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki

Poszukiwania biblijnej relikwii Arki Przez archeologa Indiana Jonesa (1981)

Tytułowy bohater filmu, Indiana Jones grany przez Harrisona Forda, to doświadczony archeolog i poszukiwacz skarbów. Kiedy otrzymuje zadanie odnalezienia legendarnej Arki Przymierza, wpada na trop prowadzący do Egiptu. Udaje się tam, by kontynuować śledztwo w sprawie zaginionej biblijnej relikwii.

Indiana przekonuje się jednak, że nie jest jedynym tropem poszukiwaczem. Na miejscu czekają już niemieccy agenci nazistowscy dowodzeni przez bezwzględnego pułkownika Dietricha. Chcą oni wykorzystać mistyczną moc Arki do własnych, mrocznych celów. Indiana musi ich wyprzedzić w wyścigu o Arkę.

W trakcie swojej wyprawy Indiana odnajduje starego przyjaciela Sallaha, który staje się jego sojusznikiem. Odwiedza też dawną miłość Marion Ravenwood, która okazuje się kluczem do odnalezienia zaginionej relikwii. W końcu udaje mu się dotrzeć do poszukiwanej Arki, choć wciąż musi stawić czoła zagrażającym nazistom...

Najlepsze sceny akcji w filmie to pościgi, walki i strzelaniny z udziałem Indiany Jonesa.

Pogoń nazistów za mistycznym artefaktem w filmie Indiana Jones (1981)

Jednym z kluczowych wątków fabularnych filmu jest pogoń niemieckich nazistów za tytułową Arką Przymierza. Uważają oni, że zawarte w niej moce pozwolą im na ostateczne zwycięstwo w trwającej wojnie. Nic dziwnego, że wysyłają do Egiptu oddział żołnierzy i agentów wywiadu pod dowództwem bezwzględnego pułkownika Dietricha.

Ścigają oni Indiana Jonesa, który jako pierwszy trafił na ślad zaginionej relikwii. Zależy im, by za wszelką cenę odzyskać Arkę dla Hitlera. Nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Indiana musi więc nie tylko rozwikłać zagadkę położenia Arki, ale też umiejętnie zmylić pogoń wroga.

W pewnym momencie Niemcom udaje się nawet przejąć Arkę i wywieźć ją transportem morskim do Europy. Indy podejmuje jednak desperacką próbę odbicia relikwii na pełnym morzu. To jedna z najbardziej ekscytujących scen akcji w całym filmie.

 • Najlepsze sceny walk i pościgów w filmie "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki"
 • Porywająca przygoda i mroczna tajemnica starożytnej relikwii

Walka o władzę nad starożytną Arką Przymierza w produkcji (1981)

Sama Arka Przymierza budzi ogromne emocje nie tylko u Indiany Jonesa, ale też innych postaci. Jest przedmiotem zaciekłej walki o władzę między nazistami a aliantami. Obie strony konfliktu pragną wykorzystać jej domniemaną mistyczną moc.

Dla hitlerowców zdobycie Arki byłoby spełnieniem mrocznych fantazji o powszechnej dominacji. Indiana i jego sprzymierzeńcy muszą zaś za wszelką cenę uniemożliwić złowrogim Niemcom dostęp do niej. Toczą więc swoisty wyścig z czasem, by jako pierwsi dotrzeć do celu.

Kulminacyjny moment tej walki następuje pod koniec filmu, gdy Niemcy urządzają demonstrację mocy Arki przed wysokimi oficerami. Indiana podejmuje wówczas desperacką próbę powstrzymania ich przed otwarciem relikwii. Rozgrywa się scena pełna napięcia i grozy.

Gdzie legalnie obejrzeć film "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki"?

Legalne źródło filmu z polskim dubbingiem lub napisami to platforma streamingowa CDA Premium. Obejrzymy tam ten hit akcji z 1981 r. w dobrej jakości 1080p.

Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki

Mroczne sekrety poszukiwaczy zaginionej Arki z 1981 roku

Choć Indiana Jones wyrusza na poszukiwania Arki Przymierza z szlachetnych pobudek, to on także ulega pewnej obsesji na punkcie tej relikwii. Odkrywa mroczne sekrety dawnych poszukiwaczy, którzy zginęli w tajemniczych okolicznościach próbując odnaleźć Arkę.

Podobnie naziści widzą w niej przede wszystkim źródło niezwykłej, wręcz magicznej mocy. Chcą ją wykorzystać do realizacji swoich mrocznych celów. Indiana musi ich uprzedzić, zanim stanie się za późno. W końcu sam staje oko w oko z demonami przeszłości, gdy otwiera wieko tytułowej relikwii.

Film pokazuje, że pogoń za artefaktami przeszłości może mieć mroczną, niebezpieczną stronę. Zwłaszcza gdy trafią w niepowołane ręce. Dopiero finał historii Indiana Jonesa daje nadzieję, że zło może zostać pokonane mocą dobra.

Przygodowy hit akcji Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki (1981)

Podsumowując, "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki" to porywająca jazda bez trzymanki pełna humoru, akcji i grozy. Harrison Ford stworzył tu jedną ze swoich najbardziej kultowych postaci, która na zawsze wpisała się do kanonu kina przygodowego.

Film z 1981 roku to zdecydowanie jeden z najlepszych tytułów w portfolio Spielberga i Lucasa. Zdobył 4 Oscary i do dziś gromadzi rzesze oddanych fanów. Gorąco polecamy ten tytuł - zarówno dla miłośników kina lat 80-tych, jak i młodszych widzów!

Legalnie obejrzycie go na CDA Premium w jakości 1080p z polskim dubbingiem lub napisami.

Podsumowanie

Film "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki" to prawdziwy klasyk kina przygodowego z 1981 roku. Harrison Ford w roli charyzmatycznego archeologa i łowcy skarbów szuka tytułowej biblijnej relikwii. Próbują go ubiec agenci nazistowscy, co prowadzi do wielu ekscytujących pościgów i walk.

Produkcja Spielberga zebrała znakomite recenzje i zdobyła 4 Oscary. Do dziś uznawana jest za jeden z najlepszych filmów lat 80-tych. Polecamy go wszystkim fanom kina akcji i przygody. Film jest dostępny legalnie na platformie CDA Premium z polskim lektorem lub napisami.

Przygody Indiana Jonesa kontynuowane są w kilku sequelach, jednak oryginał z 1981 roku wciąż uznawany jest za najlepszy. Film oferuje świetną jazdę bez trzymanki, a Harrison Ford kreuje jedną ze swoich najbardziej kultowych ról. Gorąco polecamy ten tytuł!

Podsumowując, "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki" to prawdziwa klasyka kina przygodowego, którą powinien znać każdy miłośnik filmowej rozrywki. Walory rozrywkowe produkcji pozostają niezmiennie wysokie, więc seans gwarantuje świetną zabawę.

10 Podobnych Filmów:

 1. Ultimatum
 2. Aquaman i Zaginione Królestwo
 3. Skok w przestworzach
 4. Więzień labiryntu
 5. Aquaman
 6. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
 7. Sound of Freedom. Dźwięk wolności
 8. Shazam! Gniew bogów
 9. John Wick 4
 10. Thor: Miłość i grom
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 11789
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Paramount
avatar

Mailosz

Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

AgaMaga

Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 7.9. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 55m.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 55m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 55m. Gorąco polecam