Donnie Darko - Cały Film CDA

rating7.8
11 765
Ocen
calendar2001
time1h 54m
Tytułowy bohater, Donnie, jest nastolatkiem, uważanym za niezrównoważonego psychicznie. Pewnej nocy ujrzał dziwną postać: człowieka-królika, który wywabił go z domu, przez co uratował chłopakowi życie. Podczas kolejnych "wizyt" królik wyjawia mu, że jest przybyszem z przyszłości i pragnie zapobiec pewnym zdarzeniom. W tym celu Donnie zostaje zobligowany do wykonania różnych przedziwnych, destrukcyjnych dla otoczenia zadań. Wraz z rozwojem akcji okazuje się jednak, że nakazy przybysza nie były bezpodstawne... Film porusza temat podróży w czasie, możliwości jego odwrócenia i zmiany wydarzeń oraz tajemnicy, jaką jest nasz umysł.

Aktorzy

Actor Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

Actor Maggie Gyllenhaal

Maggie Gyllenhaal

Actor Drew Barrymore

Drew Barrymore

Actor Jena Malone

Jena Malone

Actor Mary McDonnell

Mary McDonnell

Actor Seth Rogen

Seth Rogen

Actor Fran Kranz

Fran Kranz

Actor Jerry Trainor

Jerry Trainor

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Donnie Darko - film z 2001 roku

Donnie Darko to fascynujący dramat psychologiczny z 2001 roku w reżyserii Richarda Kelly'ego. Film opowiada historię nastoletniego Donniego, który zmaga się z zaburzeniami psychicznymi i doświadcza dziwnych wizji. Te tajemnicze wydarzenia prowadzą go do odkrycia, że świat ma się ku końcowi.

Film miał swoją premierę 19 stycznia 2001 roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje za reżyserię, grę aktorską i mroczny nastrój. Dziś uznawany jest za kultowy i wart obejrzenia przez miłośników ambitnych, niezależnych produkcji.

Gdzie obejrzeć Donnie Darko online?

Cały film Donnie Darko jest dostępny online na platformie CDA w jakości HD z polskim lektorem. Można go obejrzeć za darmo bez logowania.

Polecamy oglądanie tego tytułu właśnie na CDA, gdzie znajdziecie go legalnie, w dobrej jakości obrazu i dźwięku. Warto poświęcić czas na ten intrygujący, niezależny dramat z elementami sci-fi.

Donnie Darko

Produkcja i scenariusz filmu Donnie Darko

Scenariusz do filmu Donnie Darko napisał i wyreżyserował Richard Kelly. To jego pełnometrażowy debiut fabularny, który okazał się sporym sukcesem.

Film powstał na fali popularności niezależnych produkcji w Hollywood na początku XXI wieku. Za produkcję odpowiada wytwórnia Flower Films, której współzałożycielką jest aktorka Drew Barrymore. To właśnie ona wciela się w jedną z głównych ról w filmie.

Reszta obsady to młodzi, utalentowani aktorzy, którzy świetnie oddali nastrój i klimat tej niezwykłej historii. W roli tytułowej wystąpił Jake Gyllenhaal, obok niego zobaczymy też m.in. Holmesa Osborne'a, Maggie Gyllenhaal i Patricka Swayze.

Zwiastun filmu Donnie Darko z 2001 roku

Oto zwiastun produkcji, który doskonale oddaje klimat i nastrój tego intrygującego dramatu psychologicznego z elementami sci-fi:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZyBaFYFySk

Ujęcia i muzyka sprawiają, że aż chce się obejrzeć ten film w całości. Gorąco polecamy! Niecodzienna historia i świetne aktorstwo wciągną was na długie godziny.

Recenzja i opinia o filmie Donnie Darko

Donnie Darko to produkcja, która z miejsca stała się kultowa. Chwalona jest przede wszystkim za reżyserię, zdjęcia i klimat. To film, który wciąga i nie pozwala odejść od ekranu aż do napisów końcowych.

 • Fascynująca, zagmatwana fabuła pełna zwrotów akcji
 • Świetna gra aktorska, zwłaszcza Jake'a Gyllenhaala
 • Mroczny, tajemniczy klimat utrzymany od początku do końca

Mimo kameralnej obsady i niewielkiego budżetu, Donnie Darko robi piorunujące wrażenie pod każdym względem. To obowiązkowa pozycja dla fanów ambitnego, niezależnego kina. Serdecznie polecamy ten tytuł!

Podsumowanie

Donnie Darko to fascynujący dramat psychologiczny z 2001 roku, który miał swoją premierę 19 stycznia. Film opowiada historię nastoletniego chłopaka o imieniu Donnie, który zmaga się z zaburzeniami psychicznymi i dziwnymi wizjami prowadzącymi go do odkrycia, że świat dobiega końca. Produkcja zebrała świetne recenzje i jest dziś uznawana za tytuł kultowy.

Cały film Donnie Darko można obejrzeć za darmo online na platformie CDA w jakości HD z polskim lektorem. Gorąco polecamy ten tytuł fanom niezależnego, ambitnego kina. Wciągająca fabuła, świetna gra aktorska i mroczny nastrój sprawiają, że jest to film obowiązkowy do obejrzenia.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Richard Kelly, który stworzył intrygującą opowieść łączącą wątki dramatu psychologicznego z elementami sci-fi. Produkcja powstała przy niewielkim budżecie, jednak robi piorunujące wrażenie i wciąga od pierwszej do ostatniej minuty.

Podsumowując, Donnie Darko to tytuł, który koniecznie musicie zobaczyć. Świetni aktorzy, fascynująca fabuła i klimat sprawią, że na długo zapamiętacie tę niecodzienną historię. Gorąco polecamy i zachęcamy do oglądania!

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 11765
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Donnie Darko należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

AgaMaga

Donnie Darko Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

LukiAnon

Donnie Darko to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 54m .
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Donnie Darko
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 54m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7.8, Donnie Darko udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.8, Donnie Darko zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.8 sugeruje, że Donnie Darko to pozycja obowiązkowa dla fanów Flower Films.