Logo calyfilmcda.pl
Zarejstruj się, aby
skorzystać z tej funkcji

Jaki film zarobił najwięcej pieniędzy? Kwota robi wrażenie!

zdjęcie profilowe użytkownika
Jakub G. 2022-12-27

W tym artykule powiemy Ci jaki film zarobił najwięcej pieniędzy. Kwota robi wrażenie!

scena z filmu Avengers: Endgame

Jaki film zarobił najwięcej?

Najwięcej pieniędzy zarobił film "Avengers: Endgame" z 2019 roku. Według danych z Box Office Mojo, film ten zarobił ponad 2,798 miliardów dolarów na całym świecie. To rekordowa kwota, która jest trudna do pobicia przez inne filmy.

Należy pamiętać, że cała ta kwota uwzględnia różne czynniki, takie jak ceny biletów, koszty promocji itp., więc nie jest do końca porównywalna z innymi filmami. Mimo to, "Avengers: Endgame" jest zdecydowanie jednym z największych sukcesów kasowych w historii kina.

Jaki był budżet filmu Avengers: Endgame?

Budżet całęgo filmu "Avengers: Endgame" nie jest szczegółowo znany, ale szacuje się, że wynosił on około 356 milionów dolarów. Jest to jedno z najdroższych przedsięwzięć filmowych w historii, natomiast w porównaniu do rekordowych zysków, jakie film odniósł na całym świecie, koszt jego produkcji był stosunkowo niski.

Należy zauważyć, że produkcja filmu "Avengers: Endgame" została zrealizowana przez studio Marvel Studios, które jest znane z tworzenia wysokobudżetowych filmów superbohaterskich. Marvel Studios ma w swoim portfolio wiele innych filmów, które odniosły wielki sukces kasowy i są uważane za jedne z najlepszych filmów superbohaterskich.

O czym jest Avengers: Endgame?

"Avengers: Endgame" to film z gatunku superbohaterskiego, który jest częścią filmowego uniwersum Marvela. Jest to finałowy film w serii "Avengers" i zarazem piąty film z serii "Avengers". Film opowiada historię grupy superbohaterów, którzy muszą zmierzyć się z Thanosem, potężnym wrogiem, który w poprzednim filmie z serii "Avengers: Infinity War" zdołał zniszczyć połowę wszechświata.

Bohaterowie szukają sposobu na pokonanie Thanosa i przywrócenie równowagi w wszechświecie. Aby to zrobić, muszą połączyć siły i wykorzystać wszelkie dostępne im środki, w tym wyjątkowe zdolności i sprzęt. W filmie występują takie postacie jak Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow i Hawkeye, a także kilka innych superbohaterów z uniwersum Marvela.

"Avengers: Endgame" jest pełnym emocji i akcji film, który został bardzo dobrze odebrany przez widzów i krytyków. Jest to jeden z największych sukcesów kasowych w historii kina i jednocześnie jedno z najlepiej ocenianych filmów superbohaterskich naszych czasów.

Oglądaj online